053-7265173

שסתומים ברכב

תיקון שסתומים ברכב, כיוון שסתומים ברכב, לפי הוראות יצרן, מתן פתרונות מהיר ומקצועי לכל בעיות השסתומים לכל סוגי הרכבים.
התקשר להצעת מחיר – חינם !

לכל צילינדר של מנועים לרכב בעל מהלכים צריך להיות שסתום כניסה אחד, ושסתום יציאה אחד.
מנועים לרכב חדישים יש בהם יותר משסתום פליטה ויניקה אחד לכל צילינדר, כיום נפוצים מנועים לרכב עם ארבעה, חמישה שסתומים לכל צילינדר וגם יותר. במנוע לרכב מסוג בנזין ישנם ארבעה צילינדרים, אם לכל צילינדר אחד יש שני שסתומי פליטה ושני שסתומי יניקה הרי בסה"כ יש בראש המנוע 16 שסתומים, שנהוג לציינם בקיצור 16V.
מנוע לרכב עם שסתומים כפולים בדרך כלל מוציא יותר כוח ונחשב עם הספק מנוע גדול יותר, לעומת מנוע עם אותו מספר צילינדרים ללא שסתומים כפולים. שסתום כניסה, לכניסת תערובת הדלק לתוך הצילינדר, ושסתום פליטה אחד, דרכו יוצאים הגזים השרופים.
שסתום ברכב מסוג "פטרייה" בגלל הצורה שלו שדומה לפטרייה, הוא השכיח ביותר. שסתומים ברכב צריכים להיות עמידים לטמפרטורות גבוהות של המנוע, שסתומים עשויים לרוב, מפלדה מיוחדת, כרום ניקל, צורן-כרום.
שסתומים ברכב נמצאים בתנאי עבודה קשים ביותר, בתוך הצילינדר ישנה טמפרטורה גבוהה והיא משתנה בהתאם למספר גורמים משתנים, כמו: הספק מנוע, תערובת הדלק, מערכת הקירור ברכב, מקום השסתומים בצילינדר, מבנה תא השריפה, ועוד. תערובת הדלק הנכנסת לצילינדר מקררת קצת את שסתום היניקה לכן הטמפרטורה של שסתום היניקה נמוכה יותר מטמפרטורה של שסתום הפליטה, קירור שסתום הפליטה הוא חובה.

כיוון שסתומים ברכב

כיוון שסתומים ברכב יכול להתבצע עם מנוע חם או קר לפי הוראות יצרן. שסתום במנוע צריך להיות מושחז בדייקנות כדי שיתאים לכוונת בה הוא נע. כוונות השסתומים עשויות הם חלק נפרד מראש מנוע או מהצילינדרים, והיא ניתנת להחלפה לאחר שהיא מתבלה. את ראש שסתום והתושבת שלו מקוררים על ידי העברת החום מהם אל המתכת הנמצאת סביבם וממנה לנוזל הקירור המקיף אותה.

מערכת הנעת שסתומים ברכב

המערכת המפעילה את שסתומים ברכב דומה במנועים רדיאליים ובמנועים הבנויים בטור, בשני סוגי מנועים האלה נסגרים שסתומים על ידי קפיצים.
מנועים לרכב מסוג "L" ומערכת הנעת השסתומים מתחילה בגל הפיקות המסתובב בחצי המהירות של סיבובי גל הארכובה באמצעות זוג שיננים משולבים ביניהם, או באמצעות שני שיננים ושרשרת. על גל הפיקות קבועה פיקה לכל שסתום וגם נקודת משען לסיבוב גל הפיקות בתוך בית הארכובה.
תנועות הסיבוב של גל הפיקות מניעות את הפיקות כנגד השסתומים שהם יכולים להיות מסוג "פטרייה" או "גלגלון". בצידו השני של דחיף השסתום נמצאים בורג כיוון שסתום ואום חוסמת, שתפקידם לכוון את מרווח השסתומים. תנועות דחיף השסתום כלפי השסתום פותחת את השסתום תוך התגברות על לחץ קפיץ השסתום. השסתום נסגר על ידי קפיץ, אחרי שהפיקה שעל גל הפיקות התרחקה מדחיף השסתום.

חלקים מפירוק לרכב אספנות

יבוא חלקי חילוף מקוריים משומשים מאנגליה לאלפא רומיאו

אלפא רומאו לוגו הצעת מחיר למנוע

טרייד-אין

טרייד אין לרכבקנייה מכירה וטרייד- אין
החלפת הרכב שבבעלות הלקוח לרכב מתקדם יותר מהמלאי הרחב והמגוון הקיים בחברה, כל הרכבים נבדקים בקפידה, לכל הרכבים העומדים למכירה ניתנת אחריות.

טרייד אין לרכב קניית רכבים לאחר תאונה (טוטל לוסט) או השבתה מכאנית, המיועדים לפירוק.

טרייד אין לרכבשירות השבחת רכבים לפני החזרתם לחברות הליסינג, להורדת מחירי השתתפות העצמית. השבחת הרכבים מתבצעת על פי דרישות חברות הליסינג.

מאמרים